Om oss

på dig som kund
Stort fokus

Total-entreprenad

Vi på Solteknik Syd är ett företag som har installerat sollcells-anläggningar i många år. Det viktigaste för oss är att kunden känner att de har gjort ett bra val med sin investering. Vi installerar snabbt och smidigt, med stort fokus på Kunden. Vi ger er Total-entreprenad d v s vi gör allt från beställning till leverans, montage och service.

All personal är utbildade solcellsinstallatörer. Vi följer Elsäkerhetsverkets och länsförsäkringars krav gällande installationer av solceller.

Våra kontaktpersoner

Jonny Andersson – Säljare, Support

Jonny Andersson

Säljare, Support

0733-10 00 24
jonny@soltekniksyd.se

Ulf Nilsson – Säljare Skåne

Ulf Nilsson

Säljare Skåne

0706-40 40 87
ulf@soltekniksyd.se

Stefan Bauer – Säljare Göteborg

Stefan Bauer

Säljare Göteborg

0737-08 69 29
stefan@soltekniksyd.se

Diana Ciulei – Ekonomi

Diana Ciulei

Ekonomi

0709-53 87 77
diana@soltekniksyd.se

Peter Nilsson – Support, Installation

Peter Nilsson

Support, Installation

0708-15 62 32
peter@soltekniksyd.se

Tobias Nilsson – Installation

Tobias Nilsson

Installation

0708-77 05 06
tobias@soltekniksyd.se

Kristoffer “PH” Persson – Installation

Kristoffer “PH” Persson

Installation

0764-10 47 64
kristoffer@soltekniksyd.se

Scroll Up